
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 1.5 mm |
| Width | 900 µm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 500 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 272 µm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Level |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.2 V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 1 |
| Turn-On Delay Time | 31 ns |
| Propagation Delay | 31 ns |
| High Level Output Current | -20 µA |
| Low Level Output Current | 20 µA |
| Logic Function | Translator |
| Data Rate | 100 Mbps |
| Channels per Circuit | 1 |
| Voltage - VCCB | 1.65 V to 5.5 V |
| Voltage - VCCA | 1.2 V to 3.6 V |
Stock: 2622
Distributors
pcbx
Unit Price$0.43773
Ext.Price$0.43773
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.43773 | $0.43773 |
| 10 | $0.31120 | $3.11200 |
| 25 | $0.27956 | $6.98900 |
| 50 | $0.26145 | $13.07250 |
| 100 | $0.24451 | $24.45100 |
| 300 | $0.23087 | $69.26100 |
| 500 | $0.21800 | $109.00000 |
| 1000 | $0.21459 | $214.59000 |
| 3000 | $0.20006 | $600.18000 |
| 5000 | $0.19236 | $961.80000 |
